City se porazom u Dortmundu oprostio od Europe

Porazom od 1:0 u duelu protiv Borussije Dortmund, Manchester City se oprostio od Evrope ove sezone. Građani su i u ovom susretu Lige prvaka ostali bez pobjede, koja im je bila prijeko potrebna, kako bi nastavili takmičenje u Evropa ligi.

Edin Džeko je susret na Signal Iduna Parku počeo u startnoj postavi, a na terenu je proveo 64. minute, kada ga je zamijenio Mario Balotelli. Za vrijeme provedeno u igri Džeko je kreirao nekoliko prilika za postizanje pogotka, od kojih su dvije bile jako dobre, a jednom je sjajno pokušao uposliti Argentinca Carlosa Teveza, koji je malo zakasnio na njegov ubačaj.

Ipak, Borussija je uspjela slaviti rezultatom 1:0 i tako Engleze izbaciti iz Evrope, uprkos najavama kako će City uraditi sve da ubilježi prvi trijumf i tako produži evropski san, barem u Ligi UEFA. Međutim, to se nije desilo, pa će se građani sada samo posvetiti Premiershipu, gdje ih za vikend očekuje gradski derbi protiv Manchester Uniteda, koji im bježi tri boda na tabeli. Podsjetimo, takmičenje u Lige prvaka iz grupe smrti, što je bilo jasno već nakon prošlog kola, nastaviće Borussija i Real Madrid, dok će Ajax u Evropsku ligu, uprkos porazu na Santiago Bernabeu od 4:1.

City poražen od gradskog rivala Manchester Uniteda rezultatom

Manchester United golom Robina van Persiea u 91. minuti slavio je pobjedu u gradskom derbiju protiv Citya rezultatom 3:2.

Bila je to sjajna utakmica, u kojoj je United vodio sa 2:0, a City u 85. minuti stigao do 2:2. I kada se očekivalo da završi neriješenim rezultatom, pojavio se Robin van Persie, koji je fantastičnim golom iz slobodnjaka matirao Joe Harta i donio Unitedu pobjedu od 3:2 i što je još važnije, šest bodova prednosti na tabeli.

No, krenimo redom...

United je nešto lošije otvorio meč na Etihadu, s obzirom na to da je City imao početnu inicijativu. Međutim, Rooney je golom u 16. minuti okrenuo situaciju u korist crvenih đavola, koji su nakon toga preuzeli sve konce igre u svoje ruke.

Takva igra donijela je i novi pogodak u mreži Citya i to u 29. minuti, a strijelac je ponovo bio Rooney, koji koristi odličnu asistenciju Rafaela.

Međutim, drugo poluvrijeme donosi pravu dramu. U 59. minuti Manchester United postiže pogodak preko Van Persiea, ali sudija Atkinson na asistenciju pomoćnika poništava gol. Već u slijedećem napadu Yaya Toure je smanjio na 2:1 i tako vratio City u igru.

Građani su nakon smanjenja rezultata kampirali pred golom De Gee, a u 84. minuti u igru je ušao i naš Edin Džeko, koji je uspio izboriti korner u prvom dodiru s loptom. Upravo iz tog kornera Zabaleta je pogodio za poravnanje na 2:2 i veliko slavlje navijača Citya.

Činilo se da se menadžer građana Roberto Mancini ponovo spasio poraza, ali onda se u 91. minuti ukazao Robin van Persie.

Tevez je napravio prekršaj na 20. metara od gola, a Holanđanin je u 91. minuti sjajno pogodio iz slobodnjaka za pobjedu Uniteda nad Cityem, kojem je ovo prvi poraz na domaćem terenu nakon više od 20 utakmica.

Edin Džeko igrao je od 84. minute, kada je ušao u igru nakon samo minutu igre, City dolazi do smanjenja rezultata na 2:1, a nedugo zatim nakon jednog kornera i Zabaleta je pogodio za 2:2, ali Van Persie je potopio sve nade Manchester City-a.

Treba napomenuti da je veoma lošu utakmicu odigrao Mario Balloteli, bio je nervozan od samog starta. Ovo je veoma loša serija Manchester City-a i dokaz da Roberto Mancini ne vodi ekipu na pravi naćin, te da je potrebno osvježenje na klupi građana-.